Za krásnými výhledy do Českých Budějovic

Kdybychom uspořádali anketu, jaká vyhlídková místa považují lidé v naší zemi za nejkrásnější, zřejmě by tam padaly výrazy, jako Petřínská rozhledna, Sněžka, Klínovec, Praděd a tak podobně. Málokdo by tam vzpomněl České Budějovice a jejich blízké okolí, už jen proto, že samotné město leží v nížině, a tam odtud přece není možné sledovat krajinu do velkých vzdáleností tak, jako z horských terénů.

vrchol Kleti

Ono je to ale ve skutečnosti tak trochu jinak. Poloha Českých Budějovic je nesmírně zajímavá a výhodná vůči okolí, protože je tu jednak daleký rozhled díky plochému reliéfu samotné Českobudějovické a Třeboňské pánve, a zároveň z ní vystupují některé vrcholky a náhorní plošiny, odkud lze pozorovat okolí i s pohledem na hřeben Šumavy a pohoří Blanského lesa s Kletí.

Českobudějovická pánev

Jestliže si tu chcete užít zajímavých rozhledů a ubytujete se v některém z penzionů v Českých Budějovicích, vydejte se na následující místa:

Hlincová Hora – tato nenápadná obec na východním okraji jihočeské metropole skýtá zajímavé rozhledy na město, zejména z Dlouhého vrchu, kde se nachází i startoviště pro paragliding.

Suché Vrbné a Dobrá Voda u Českých Budějovic – tato místa nabízí v některých silničních úsecích velmi pěkný pohled do značné vzdálenosti, což vás doslova nabije energií.

Včelná – z horní části obce máte úžasný panoramatický výhled, hezčí, než z kdejaké rozhledny.

Besednice – v okolí obce Besednice nedaleko řeky Malše si za slunečného počasí vychutnáte krajinu zejména na cyklistickém výletu. Určitě se vám tu bude líbit.

Mříč – křižovatka silnic za obcí Mříč směrem na Zahrádky a Chlumeček vám poskytne 360 stupňů panoramatického pohledu do vzdálenosti několika desítek kilometrů.

Třísov – Nad Vsí – jedno z nejkrásnějších míst Jižních Čech vás určitě osloví, pokud milujete daleké vyhlídky.

A pokud vám to nebude stačit, vystoupejte na vrchol Kleti a z tamní rozhledny budete mít Blanský les a Českobudějovickou pánev doslova jako na dlani.

About the Author

You may also like these