O výhodách samonosných schodišť

Ozdoba domu – samonosná schodiště mívají tak zajímavou konstrukci, že je lze považovat za jistý ozdobný prvek každého obytného prostoru. Málokdy se stane, že byste právě schodiště pohledem jen letmo přehlédli a zaměřili se na jiná stavební řešení tamního prostředí. Dominance schodišť jim dává do vínku možnost častěji je využívat a ladit s nimi další bytové doplňky, jako je květinová výzdoba, akvária, vhodná stínící technika, svítidla, podlahové krytiny, nábytek, látkové dekorace atd.

schodiště v domě

Využitý prostor – velkou předností samonosných schodišť je možnost umístit je i tam, kde by přímá schodiště nebyla vůbec myslitelná, a pokud ano, pak by tu jen zacláněla. Již samotný název „samonosné“ vám napoví, že nejsou zapotřebí žádné nosné stavební úpravy, a že potřebujete pouze vhodný „otvor“, odkud a kam se bude vcházet a vycházet.

Materiály samonosná schodiště lze vyrobit ze dřeva, z tvrzeného skla nebo z oceli, případně kombinací více materiálů, a vždy půjde o vrchol elegance, jemuž se budou stěží vyrovnávat jiné typy schodišť. Tato řešení působí velice nadčasově a někdy svádí k tomu popřemýšlet, jak to vlastně jejich tvůrci dokázali vyprojektovat a propočítat působení fyzikálních sil v průběhu jejich zatížení.

spirálové schodiště

Zdravotní benefity – neměli bychom zapomínat ani na zdravotní hledisko, protože schody v obecném měřítku jsou dokonalý nástroj k velmi prospěšnému tělesnému pohybu. Možná jste již někde zaslechli, že turistika je jedním z nejvíce doporučovaných a propagovaných sportů některými lékaři. Ano, je to tak, zejména lékař si je velmi dobře vědom, jak chůze důkladně procvičuje mnoho tělesných partií (nejen dolních končetin), a jak velký význam to má na lymfatický a imunitní systém. A v první řadě chůze do kopce i z kopce. No a schody – to je vlastně takový pomyslný kopec. Řada lékařů vám také doporučí chodit po schodech naboso, abyste procvičili i klenbu chodidel.

About the Author

You may also like these