Jak se staráte o prostory kolem domu?

Náš bytový dům má po svém obvodě betonové panely a vedou k těmi kachličkové chodníky. Není složité je pravidelně zametat a z chodníku odklízet v zimě sníh, ale protože po jedné straně domu nesvítí celý den slunce, začaly nám nejen panely, ale i dům samotný, obrůstat mechem. Nebyl to hezký pohled a mech se nechtěl vzdát ani když jsme ho polévali různými chemikáliemi, včetně Sava. Rozhodli jsme se k radikálnímu řešení nechali panely, chodníky a část fasády očistit profesionální firmou. Výsledek byl neuvěřitelný. Panely, které byly buď obrostlé mechem, nebo skoro černé, jak na ně působil zub času, byly najedou znovu světle šedé, tak jak beton skutečně vypadá, na chodníku se opět objevily spáry mezi kachličkami a obyvatelé z okolních domů se chodili dívat, jak náš dům neuvěřitelně prokouknul.

chodník

Celá akce čištění netrvala ani jeden den a výsledek je už druhým rokem obdivuhodný. Vše bylo ošetřeno i proti mechovým nástřikem, takže ani po dvou letech zatím není nikdy mech ani v náznaku. Nikdo se nemusel namáhat, vše zvládly stroje a silný proud vody. Profesionální čištění povrchů, jak kachliček, asfaltu, čištění zámkové dlažby, je mnohem efektivnější způsob než prosté zametání vytrhávání plevele.

chodník

Jednoznačnou výhodou je rychlost a hlavně dlouhodobost, než se opět mechy a trávy na očištěném povrchu objeví. Nástřiky tuto dobu značně prodlouží. Máte před bytovým domem chodníky a nemůžete se dohodnou, kdo se o ně bude starat, nebo lépe řečeno, nikdo se o ně nechce starat? Objednejte jako Výbor Společenství profesionální čištění chodníků a máte vystaráno. Kvalitně bydlet, to je vytvořit si i příjemné prostředí okolo vašeho domu, ať je to rodinný domek nebo panelový dům. Uklizený prostor kolem domu je někdy těžké udržet, zvlášť pokud je tam velký pohyb lidí, ale profesionální čištění si poradí i s velkým nepořádkem.

About the Author

You may also like these