Hudba nade vše

Každý má rád jiný styl. Někdo miluje Wagnera, jiný Vivaldiho a ten třetí ani jednoho a jde se povznést na taneční zábavu do Horní Dolní. Ten jiný má rád folk, a ten vedle něj se vrhá ve volném čase na metal. Každý jsme jiný. Nu, a někteří nechtějí hudbu jen poslouchat, ale chtějí se aktivně zúčastnit. Pokud na to mají předpoklady, proč ne.

hráč na kytaru

Ono záleží, na čem se člověk začne učit. Vezměme příklad. Nějaké dítko https://www.fler.cz/zbozi%3Fwhere%3Dzbozi%26search%3Dd%25C3%25ADtko projeví zájem o hudební vzdělání a otec to tedy nakonec připustí. Pak se otáže, na co se tedy milé dítě chce učit housti a ono řekne od boku, že na varhany. Což ovšem začne cestu k hudbě komplikovat, třebaže jsou varhany nástroj velebný.

Spousta mladých se k hudbě dostane přes kytaru. I já to v mládí zkoušel. Měl jsem příběh o klukovi, který měl rád skupinu Katapult, ale také Alenu a chtěl jí něco zahrát. No a jak se v tom seriálu učil on, měl se učit pomalu i laskavý čtenář. Dodnes si pamatuji název. „Na kytaru pomalu a pro Álu“, nebo tak nějak podobně. A také první skladbu, ježto slula „Dobrú noc má milá, dobrú noc“. Vzpomínám, jak mne matka zapřisáhla, abych toho nechal a otčím se od nás odstěhoval řka, že je to na něho moc. A když kamarád přinesl náš první kytarový efekt, tak se chtěla stěhovat i matka. Kamarád však naštěstí (jak pro koho) zavčas poznal, že asi moc velké nadání nemám. Ten den mi omlátil kytaru o hlavu a řval, že to nemůže poslouchat.

koncert

A tak tento národ přišel o dalšího Smetanu, nebo Karla Gotta. Kamarád odnesl kytarový efekt i se zbytky hudebního nástroje a už jsme hráli jen karty. Ale ten kytarový efekt si pamatuji. On mu říkal „kvákadlo“. Profesionálové však používají něco naprosto jiného a na jiné úrovni. Například catalinbread belle epoch je něco, co je ve srovnání s „kvákladlem“ asi jako trabant a formule 1. Proto se dobře prodává a dobře kupuje. A tím nemyslím to „kvákadlo“. Kupte si jej také, a uvidíte, jak to zlepší vaši hudební produkci.

About the Author

You may also like these