Nejprve je nutné si položit otázku, k čemu jsou vypínače. Odpověď samozřejmě není nijak složitá. Jde o zařízení, které slouží k zapínání či ovládání nejrůznějších přístrojů. Problém je v tom, že jich existuje spousta nejrůznějších druhů a typů, kdy je potřeba nejen vybrat ten správný podle toho, k jakému účelu bude sloužit, ale také dobře zvolit metodu instalace.
Zde nastává jedna ze zásadních otázek: můžeme, Schneider vypínače instalovat sami? Abychom našli odpověď, je nutné se nejdříve podívat na výhody a nevýhody obou přístupů a také na rizika, která na nás čekají a kterým je dobré se vyhnout.
Pokud jej chceme namontovat sami, je nutné ít alespoň minimální znalosti a zkušenosti, co se elektřiny a elektrikářského řemesla obecně týče. Nemusíme být vyučený elektrikář, je však nutné, abychom věděli, co vůbec děláme.
Je samozřejmé, že největší riziko spočívá právě ve faktu, že jde o zařízení, které je zapojeno do elektřiny. Vystavujeme se tedy nebezpečí, že při jeho montáži dostaneme elektrický šok, což může mít u starších osob či osob se srdečními problémy až fatální následky. Tomu lze samozřejmě předejít tím, že danou část pomocí pojistek odpojíme od dodávky proudu. Ne vždy je však něco takového možné, proto je nutné zachovávat nejvyšší opatrnost.
Na druhou stranu je fakt, že je to podstatně levnější, než si pozvat profesionála. Můžeme tím ušetřit poměrně velkou částku peněz, v závislosti na tom, kolik vypínačů je potřeba namontovat. Navíc je nutné se s ním domluvit na přesném datu i hodině. Nelze totiž předpokládat, že bude okamžitě k dispozici. To znamená, že bude nutné čekat.
Pokud si pozveme profesionála, sice se nám celá věc prodraží, avšak je zde i pár výhod. Předně máte jistotu profesionálně odvedené práce, za kterou onen zaměstnanec sám ručí. To znamená, že pokud se něco pokazí vinou špatné instalace, má povinnost to zdarma opravit.
V konečném důsledku však záleží jen na vás, jakou variantu zvolíte. Jen se dobře rozmýšlejte, abyste své volby později nelitovali.